УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області

» Про Службу » Про нас

Про нас

Будівництво маршрутних доріг у Дніпропетровській області почалося в 1930 році. Велика Вітчизняна війна зупинила дорожнє будівництво на тривалий час, але показала яке велике значення мають дороги для оборони країни, для розвитку народного господарства держави та зміцнення економіки кожного регіону. У повоєнні роки відроджується дорожнє будівництво і до 1968 року на основних маршрутах області були побудовані дороги з твердим покриттям. Відразу після війни розпочинається будівництво стратегічних напрямків доріг Москва-Сімферополь, добудовуються та відновлюються дороги на Нікополь, Дніпродзержинськ. Дорожня галузь відноситься до сфери Міністерства внутрішніх справ. В шістдесятих роках створюється Міністерство автомобільного транспорту та шосейних доріг, а в 1963 році дорожня галузь виділяється в окреме Міністерство будівництва та експлуатації автомобільних доріг. В області на базі обласного дорожнього управління (облшосдор) створюється обласне управління по будівництву, ремонтам та експлуатації автомобільних доріг, на балансі якого знаходяться всі дороги загального користування області, через яке проходить усе фінансування дорожніх робіт. Наступними етапами були ліквідація бездоріжжя в сільській місцевості, нарощування довжини добротних доріг загального користування, а починаючи з 1974 року реконструкція доріг з переведенням їх у першу категорію.Програма будівництва доріг загального користування до кожного населеного пункту області була виконана в дев’яностих роках минулого сторіччя.В області створюється трест “Дніпродорбуд”, який будує інспекторську дорогу вздовж каналу Дніпро-Донбас, а після її будівництва переходе до будівництва доріг загального користування по нашій та Кіровоградській областях.

Першу дорогу І категорії Дніпропетровськ-Новомосковськ будує обласне управління будівництва, ремонту та експлуатації автодоріг. Зростає технічна вимогливість, вдосконалюється будівельна техніка приходять нові технічно грамотні фахівці.

Для забезпечення контролю якості робіт у 1974 році створюється в області Дирекція по будівництву автодороги Дніпропетровськ-Новомосковськ, а згодом і Дирекція автодоріг, що будуються в Дніпропетровській області, вводиться інститут кураторів – інженерів- інспекторів по контролю якості та прийманню виконаних  робіт.

Проектно- кошторисна документація виконується Дніпропетровським проектним інститутом “Дніпродіпродор”. В 2000  році всю мережу доріг загального користування в області і фінансування всіх дорожніх робіт було передано Адміністрації автомобільних доріг у Дніпропетровській області, яка була створена на базі Дирекції, а в 2002 році Адміністрація була перейменована на Службу автомобільних доріг у Дніпропетровській області.

Мережа автомобільних доріг державного значення загального користування в Дніпропетровській області складає 2977,8 км., в тому числі міжнародні  - 468,8 км, національні - 521.4 км, регіональні - 194,8 км та територіальні  - 1792,8 км.

Основними функціями Служби є утримання мережі автомобільних доріг у належному стані та забезпечення безпеки руху на них, контроль та технічний нагляд за будівництвом і ремонтами дорожніх робіт; вивчення інтенсивності руху та прогнозування розвитку  дорожньої мережі; фінансування дорожніх робіт,  контроль за ефективним і цільовим  використанням коштів, що надходять на фінансування дорожнього господарства.