УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області

» Прес-центр » новини » Капітальний ремонт автошляху Н - 23

Капітальний ремонт автошляху Н - 23

Дорожники працюють над виконанням робіт з капітального ремонту автошляху Н – 23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя.

Наразі виконують дефрагментацію існуючої бетонної основи за допомогою спеціального устаткування.

Не демонтуючи кожну плиту окремо її подрібнюють і використовують для підсилення основи дорожнього одягу. Основу влаштовують із шару СФОВ (суміш фрезерована оброблена в’яжучим) та ЩПС із шлакового щебню. Такий шар основи завтовшки до 25 см.

Працюють і над уширенням земляного полотна, приводять дорогу та узбіччя до нормативних параметрів.

Роботи проводяться на ділянки протяжністю 15 км поблизу м. Апостолово у напрямку м. Кривий Ріг.

Пітрядник: ТОВ "ОНУР КОНСТРУКЦІОН".

 

Довідково:

Автомобільна дорога Н-23 проходить територією трьох областей: Кіровоградська, Дніпропетровська та Запорізька та має загальну протяжність 258 км. Протяжність дороги в межах Дніпропетровської області – 162,9 км.

На Дніпропетровщині дорога була збудована у 50-х роках як технологічна – із бетонних плит. Її проклали при будівництві каналу Апостолівського району. Згодом напрямок ставав все більш затребуваним. Тож, у 1961-1962 роках на бетонних плитах було влаштовано асфальтобетонне покриття. Так область отримала нову дорогу державного значення. Спочатку регіональна в подальшому вона отримала статус національної. Остання реконструкція - 70 -і роки минулого сторіччя. З того часу ремонт дороги здійснювався винятково у рамках експлуатаційного утримання.

У 2020 році завдяки програмі "Велике Будівництво"відремонтували 23,4 км від м. Кривий Ріг до межі з Кіровоградською областю.

Масштабне оновлення Н-23 в Дніпропетровській області по всій протяжності буде завершено у будівельному сезоні 2022 року.