Служба автомобільних доріг
у Дніпропетровській області

» Прес-центр » новини » Безпека руху
Автономне освітлення

Безпека руху
Автономне освітлення

Освітлення - один із важливих факторів, який має суттєвий вплив на безпечне пересування автошляхами та пішохідними переходами.
За статистикою близько 40% дорожньо-транспортних пригод в Україні пов'язані з наїздом на пішоходів. Кожен третій наїзд відбувається на пішохідних переходах не обладнаних світлофорами через погану освітленість, слабку помітність знаків і розмітки, складні погодні умови, а також порушення правил дорожнього руху.
В пріоритетних напрямках роботи Дніпропетровської Служби автомобільних доріг завжди було поліпшення стану безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах державного значення. Дорожники постійно працюють над вдосконаленням заходів, які покращують безпеку як автомобілістів, так і пішоходів.
З початку року Дніпропетровською службою автодоріг проведено комплекс робіт по обладнанню 8 пішохідних переходів світлодіодними елементами з використанням модулів автономного освітлення на базі сонячних панелей і вітроелектричних генераторів:
а/д М-04 с. Булахівка
а/д Н-08 м. Кам'янське
а/д М-04 с. Карабинівка
а/д Н-08 с. Карнаухівка (2 пішохідних переходи)
а/д Н-08- с. Українка
а/д М-04 Краснопілля (2 пішохідних переходи)

Ефективне використання енергії сонця і вітру є найбільш оптимальним рішенням з точки зору екологічної безпеки, адже для їх підключення до електричної мережі не потрібно прокладати кабель, а отже, відсутній будь – який шкідливий вплив на навколишнє середовище.
Також тривають роботи з відновлення ліній зовнішнього освітлення на автомобільній дорозі національного значення Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка (с. Обухівка та с. Горянівка).
Нажаль, попре те що кожен рік Службою автодоріг ведуться роботи з встановлення нового автономного освітлення, постійно трапляються випадки незаконного втручання в діяльність дорожнього господарства у вигляді крадіжок або пошкоджень технічних засобів організації дорожнього руху.
Так лише у 2018 році було викрадено та пошкоджено близько 20 одиниць обладнання.
Такі дії - це не лише злочин, направлений на руйнування дорожньої інфраструктури, найстрашніше те, що він становить загрозу найціннішому в світі – людському життю та здоров’ю. Адже сонячні панелі, ліхтарі та дорожні знаки це не просто «метал», а важливий елемент безпеки дорожнього руху!
Шановні громадяни! Не залишайтеся байдужими! Ставши свідками розкрадання дорожньої інфраструктури - негайно повідомте про це у будь – який зручний для Вас спосіб!
Зателефонуйте до поліції по телефону «102».
Скористайтесь телефонами «Гарячої лінії» Служби автодоріг у Дніпропетровській області:
+380 (56) 744-68-16
+380 (95) 009-70-90

Витратив декілька хвилин на телефонний дзвінок Ви допоможете усім учасникам дорожнього руху!
Дякуємо за розуміння та бажаємо всім безпечних, безаварійних та комфортних поїздок!