УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області

» Прес-центр » відеогалерея » Нарада та контроль якості виконання робіт
а/д Р-73 /Н-08/ Нікополь

Нарада та контроль якості виконання робіт
а/д Р-73 /Н-08/ Нікополь

Проводимо наради та контролюємо якість безпосередньо на об’єктах ремонту та будівництва.
Роботи з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-73 тривають у Нікопольському районі.
Тож разом із підрядниками розглянули питання виконання календарного графіку робіт затвердженого 25.02.2020 р., згідно якого директивний термін закінчення поточного середнього ремонту на ділянці протяжністю 21 кілометр – 28.08.2020р.
✅Спеціалісти з технічного контролю та лабораторії з контролю якості та нових технологій Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області провели інспекційний контроль якості проведення поточного середнього ремонту автодороги Р-73 /Н-08/ Нікополь.

✅Виключно згідно з ДСТУ EN 12697-13: 2018 «Бітумомінеральні суміші. Методи випробування. Частина 13. Вимірювання температури» перевірено температурні показники асфальтобетонної суміші на початку ущільнення.
Контактний термометр повинен вимірювати температуру з точністю до 2 градусів за Цельсієм і має бути оснащений відповідним зондом, для якого відомий відповідний час досягнення ним температури, що знаходиться в інтервалі, в якому проводять вимірювання.

Оскільки асфальтобетонні суміші мають малу теплоємність і теплопровідність, то зонд приладу для вимірювання їх температури має бути прогрітим до відповідної температури матеріалу шляхом розміщення його в шарі асфальтобетонної суміші, а потім його швидко переміщують в інше положення для отримання першого виміру.

✅Всього треба виконати чотири виміри температури асфальтобетонної суміші якомога ближче до середини товщини укладеного шару та асфальтоукладача, середнє значення яких і приймають за результат вимірювання температури на початку ущільнення.

✅Відповідність встановленим нормам ДСТУ при проведенні робіт зафіксовано.

✅Відібрано зразки (керни) асфальтобетону.
Відбір кернів здійснюється для перевірки товщини шару, водонасичення, коефіцієнту ущільнення та якості асфальтобетону.
✅У лабораторних умовах здійснюється поетапний контроль показників властивостей кожного шару асфальтобетону.
✅Випробування проводяться в лабораторії з контролю якості та нових технологій Служби автомобільних доріг, яка є сертифікованою для здійснення відповідних перевірок.